معرفی نرم افزار WinBox

این نرم افزار محبوب ترین نرم افزار جهت نصب به روی کامپیوتر و تلفن همراه بوده و اجازه دسترسی و کانفیگ محصولات میکروتیک را برای ادمین شبکه آسان می کند. به وسیله این نرم افزار می توانید به صورت گرافیکی یا به اصطلاح visual کنترل تمامی اجزای دستگاه کنترل و نظارت داشته باشید.

قطعاً آشنایی با نرم افزار winbox و کاربردهای آن ضروری ترین کار، برای خدمات شبکه و راه اندازی شبکه با روتر های میکروتیک می باشد.

Winbox یک ابزار کوچک است که به وسیله ی ان به ادمین سرور میکروتیک اجازه داده می شود تا از رابط کاربری گرافیکی سریع و ساده ی ان بهره مند شود. تمامی روابط کاربری Winbox تا حدی که امکان دارد شبیه توابع کنسول هستند به همین دلیل بخش های مختلف وینباکس در کتابچه راهنما وجود ندارد. البته باید توجه داشت که تغییر بعضی از تنظیمات مهم در ان مثل تغییر ادرس مک امکان پذیر نیست. جالب اینجاست که شما برای راه اندازی Winbox نیازی نیست ان را بر روی مک و یا سروری که سیستم عامل لینوکس بر روی ان نصب گردیده است راه اندازی شود. تنها کافیست بر روی سیستم خود برنامه وینباکس را نصب کرده و با استفاده از ای پی سرور میکروتیک خود به ان متصل شوید. این نرم افزار برای استفاده در شبکه طراحی گشته است و تمرکز ان بر روی کنترل پهنای باند است به صورتی که شما به راحتی می توانید علاوه بر مانیتورینگ پهنای باند مصرفی درصورت نیاز کاربران خود را درمیزان اسفاده از پهنای باند محدود نمایید. به عبارت دیگر می توان گفت که این برنامه به گونه ای مثل Remote Desktop برای ویندوز می باشد با این تفاوت که به جای ارتباط با ویندوز به Mikrotik OS وصل خواهید شد.