پسیو شبکه

اجرای انواع ترانکینگ و داکت

آرایش انواع رک دیواری و ایستاده

ارائه نقشه از بستر کابلی و بی سیم

کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS

راه اندازی شبکه کابلی

– نصب و اجرای انواع ترانکینگ و داکت – کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS – طراحی و پیاده سازی شبکه های محلی (LAN) – اجرای پروژه های فیبر نوری

راه اندازی شبکه بی سیم

– راه اندازی و اجرای شبکه Wireless – راه اندازی ارتباط بی سیم poin to point و point to multi point – پشتیبانی و تامین امنیت شبکه بی سیم – فروش و نصب دکل

برندهای موجود در پروژه ها

– NEXANS، LEGRAND ، BRANDREX، R&M – SOROTEC ، APC ، EMERSON ، Faratel – LEONARDO ، EMERSON ، CANOVATE – BIOENTRY ، TYCO ، VIRDI ، AEROSOL

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه خدمات پسیو شبکه در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده‌سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت‌یافته، نصب و راه‌اندازی تلفن سانترال، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.
مجموعه “ارتباطات توانا” با داشتن تیم مجرب و اطلاعات بروز در حوزه خدمات زیرساخت و پسیو شبکه و ارتباطات همواره در تلاش بوده تقاضای شرکت‌ها در خصوص بهبود زیرساخت و پهنای باند، مسیرهای ارتباطی پایدار، مسیرهای ارتباطی جایگزین و امن به جهت افزایش اطمینان از برقراری سیستم در شرایط مختلف را برآورده نماید و بهترین راهکار را برای برقراری زیرساخت پایدار شبکه و مسیرهای ارتباطی امن و تغییر زیرساخت و ارتباطات قدیمی به سیستم‌ها و ارتباطات جدید و امن را پیشنهاد و اجرا نماید.

مراحل اجرای پسیو شبکه فناوران ارتباطات توانا

1

بازدید از محل پروژه

ابتدا کارشناسان متخصص پسیو شبکه فناوران ارتباطات توانا از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش‌فاکتور را جمع‌آوری می‌کنند. بازدید کارشناس به منظور  جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیرهای عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیازهای مشتری انجام می‌شود.

2

طراحی زیرساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می‌گردد. زیرا باید تمام امکان‌سنجی‌ها، آینده‌نگری‌ها و شرایط فیزیکی محیط کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌های کامپیوتری طراحی گردد، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

3

کابل کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت یافته شروع می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می‌پذیرد، در محل‌های روکار داکت‌کشی انجام می‌شود. در این مرحله از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها استفاده می‌شود.

4

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات شبکه داخل رک می‌رسد. در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد.

5

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد. این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه یکی از معضلات اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد چرا که یک تفکر غلط و اشتباه که در بین مدیران کسب و کار وجود دارد این است که آن‌ها بر این باورند که یک شبکه خوب شامل تجهیزات خوب مانند سرور و یا سوئیچ می‌باشد؛ به همین دلیل برای بخش زیرساخت و پسیو اهمیت کمتری قائل می‌شوند و همین مسئله موجب ایجاد مشکلات بزرگتر و پرهزینه‌تری در شبکه می‌گردد.
همین طرز تفکر غلط و اشتباه باعث شده است که در حال حاضر وقتی کارشناسان مجموعه فناوران ارتباطات توانا برای بررسی وضعیت شبکه مشتریان، از محل آن‌ها بازدید می‌کنند؛ اولین مشکلاتی اساسی که با آن برخورد می‌‎کنند همین ایرادات زیرساختی و طراحی غلط شبکه می‌باشد و متأسفانه در بسیاری از موارد با توجه به شرایط موجود، حتا امکان تغییر و اصلاح وجود ندارد.
در هر حال مدیران و مسئولین شرکت‌ها و سازمان‌ها باید بدانند که دلیل ضعف اکثر شبکه‌ها، در زیرساخت غیراصولی و غیراستاندارد آن‌ها است و باید قبل از هر چیزی در این بخش هزینه کرده و آن را اصلاح و بهینه کنند.

هزینه خدمات پسیو شبکه

هزینه خدمات پسیو و زیرساخت شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع شبکه‌ای که راه‌اندازی می‌شود، گستردگی شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و موارد بسیار دیگری نیز می‌توانند در قیمت‌گذاری نصب زیرساخت شبکه یک شرکت یا سازمان تاثیرگذار باشند.
تیم متخصص ما با نهایت دقت در محاسبه تعرفه خدمات پسیو شبکه در دسته‌بندی‌های مشخص، براساس تعرفه نرخ پایه خدمات فنی-تخصصی انفورماتیک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خدمت شما بزرگواران می‌باشد.
کارشناسان ما در مجموعه فناوران ارتباطات توانا جهت آگاهی بیشتر شما مشتریان و همکاران عزیز لیست قیمت را، بصورت طبقه‌بندی شده و باتوجه به جدیدترین بروزرسانی سازمان صنفی رایانه‌ای کشور، در وبسایت مجموعه فناوران ارتباطات توانا قرار داده‌اند.

عوامل موثر بر هزینه نصب و راه‌اندازی شبکه

برخلاف نظر عموم که عقیده دارند زمانی که از تکنولوژی وایرلس استفاده می‌کنیم دیگر نیازی به کابل نداریم. در واقع حتی یک شبکه وایرلس هم به یک زیرساخت کابلی قوی و ساختاریافته نیاز دارد. بخش عمده‌ای از هزینه راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری صرف خرید تجهیزات پسیو شبکه می‌شود که بسته به نوع کابل، سوئیچ‌ها، روترها و… هزینه متفاوتی خواهد داشت. کیفیت اجرای کابل‌کشی شبکه‌های کامپیوتری نقش بسیار مهمی در استاندارد‌سازی شبکه یک شرکت یا سازمان ایفا می‌کند. هر چقدر زیرساخت شبکه‌های کامپیوتری شما بصورت استاندارد و اصولی انجام شده باشد، بالاترین بازدهی را خواهید داشت و مشکلات احتمالی در کمترین زمان برطرف خواهد شد.

هزینه راه اندازی شبکه

فاکتور دیگری که می‌تواند در هزینه نصب و راه‌اندازی شبکه تاثیرگذار باشد، نوع شبکه است. شبکه Wi-Fi در مقایسه با یک شبکه که به صورت ساخت‌یافته کابل‌کشی شده، هزینه کمتری خواهد داشت (هرچند نوع استفاده از شبکه های کامپیوتری را حتماً باید در نظر گرفت). هزینه کابل‌کشی شبکه بر اساس نیاز شرکت یا سازمان شما می‌تواند متفاوت باشد. مثلا این که کابل‌ها داخل دیوار باشند یا از طریق داکت پلاستیکی هدایت شوند. همچنین ممکن است در طول مسیر کابل‌کشی شبکه موانعی باشد که این مورد نیز بر هزینه کابل‌کشی شبکه تاثیرگذار است. برای همین تعیین این گونه هزینه‌ها توسط کارشناس پسیو، پس از بازدید حضوری از محل پروژه پسیو انجام می‌شود.

بودجه کارفرما

برای انجام پروژه زیرساخت شبکه از مهم‌ترین عوامل مؤثر برای تعیین هزینه اجرای پروژه پسیو است، به طور مثال برای راه‌اندازی شبکه کامپیوتری در یک شرکت کوچک، کارشناسان مجموعه روترنت با بررسی نیازهای کارفرما استراتژی شبکه‌ای را به شما مشاوره می‌دهند که در قیمت پروژه پسیو شبکه حداکثر صرفه‌جویی انجام شود. البته کارشناسان ما حداقل‌هایی را نیز در قیمت‌گذاری در نظر می‌گیرند تا یک شبکه استاندارد و با کیفیت بالا برای شما فراهم کنند.

| کارشناسان ما آماده ارائه خدمات تلفنی، اینترنتی و حضوری به مشتریان محترم می‌باشند. |

یک دهه سابقه کاری و رضایت مشتریان مهم‌ترین نشانه تعهد و تخصص فناوران ارتباطات توانا می‌باشد.

فرم سفارش خدمات پسیو شبکه

مجموعه فعالیت‌های شرکت خدمات شبکه فناوران ارتباطات توانا ، طیف گسترده‌ای از انواع خدمات کامپیوتری، خدمات شبکه، خدمات مشاوره تخصصی شبکه، پشتیبانی سیستم‌های کامپیوتری و شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری و خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می‌گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

 

اجرای پسیو شبکه

شرکت فناوران ارتباطات توانا یکی از معتبر ترین شرکت های اجرا پسیو شبکه است اگر نیاز به خدمات پشیو شبکه دارید ما در روترنت می توانیم بهترین خدمات پسیو شبکه را به شما ارائه کنیم. اگر به دنبال پسیو کار خوب هستید ما فناوران ارتباطات توانا بهترین انتخاب شماست.

تعرفه خدمات پسیو شبکه

در بالا به صورت کامل به تعرفه های خدمات پسیو شبکه اشاره شد. ما در فناوران ارتباطات توانا سعی کردیم که به صورت منصفانه قیمت گذاری کنیم و همینطور این نکته رو در نظر بگیرید که ما در فناوران ارتباطات توانا خدمات حرفه ای و تخصصی به مشتری های خودمون ارائه می دیم و تخصص هزینه بر اما مطمن باشید که یک کار حرفه ای تحویل خواهید گرفت

قبل از آشنا شدن با خدمات پسیو شبکه بهتر است با تعریف این نوع شبکه در ابتدا آشنا شویم. شبکه پسیو نوعی از شبکه کامپیوتری است که در آن هر یکی از گره‌ها دارای یک عملکرد و فرآیند از پیش تعریف شده است. شبکه‌های پسیو هیچ کد خاصی را در گره‌ها ایجاد نمی‌کنند بلکه رفتار هر گره به روتر شبکه مربوط است. این نوع شبکه یکی از رایج‌ترین شبکه‌ها در محیط‌های شبکه وجود دارد. برای استفاده از این نوع شبکه باید حتما زیرساخت‌های لازم قبل از طراحی پیکربندی شوند. زمانی که یک بسته از یک گره شبکه عبور در یک شبکه پسیو عبور می‌کند، آن گره تنها اقدامات پیکربندی شده را انجام می‌دهد.  کدی که در داده‌های بسته ارسال شده است نمی‌تواند روتر اجرا یا پردازش کند.

تفاوت پسیو شبکه و اکتیو شبکه

اکتیو شبکه عناصر یا دستگاه‌هایی هستند که می‌توان به کمک آن انرژی را تامین و به مدار داد اما اجزای پسیو شبکه دستگاه‌هایی هستند که برای کار کردن به منبع خارجی نیاز ندارند و می‌توانند با ذخیره انرژی به صورت ولتاژ جریان پیدا می‌کند.

تجهیزات پسیو شبکه

همانطور که گفتیم پسیو شبکه نمی‌تواند سیگنال‌های الکترونیکی تولید کند بلکه باید سیگنال‌ها را از تجهیزات اکتیو وارد و انتقال دهد. در بین خدمات پسیو شبکه زمانی که قصد راه‌اندازی آن را داشته باشید باید با تجهیزات مهم آن آشنا باشید تا به راحتی بتوانید اقدام به اجرای پسیو شبکه در محیط مورد نظر خود کنید.

 • کابل و سوکت شبکه

زمانی که قصد استفاده از خدمات پسیو شبکه و اجرای آن را داشته باشید، حتما به یک کابل و سوکت برای راه‌اندازی نیاز دارید. این کابل و سوکت‌ها باعث اتصال سیستم به شبکه شما می‌شوند.

 • رک

اگر برای منظم کردن دستگاه‌های خود برای استفاده از خدمات پسیو شبکه به یک دستگاه نیاز داشتید، می‌توانید از رک کمک بگیرید. رک‌ها ضمن منظم کردن تجهیزات شما از آن‌ها نیز محافظت می‌کند.

 • پچ پنل

پچ به پتل به تجهیزات و خدمات پسیو شبکه شما کمک می‌کند تا یک نظم هماهنگ بین کابل ها ایجاد کرد تا شبکه شما بهینه‌تر مدیریت شود.

 • سوکت دیواری

برای اینکه کاربران بتوانند به راحتی به شبکه دسترسی داشته باشند و از خدمات پسیو شبکه استفاده کنند، نیاز است تا با کمک سوکت‌های دیواری این ارتباط را برقرار کنیم تا سیستم را به کمک کابل به شبکه اصلی وصل کرد.

خدمات پسیو شبکه

 • طراحی و نقشه‌کشی شبکه
 • کابل کشی‌ها برای دوربین مداربسته، تلفن و …
 • اجرای و پیاده‌سازی نقشه
 • آرایش رک
 • بهینه‌سازی شبکه
 • داکت کشی
 • نصب پریز و نودها
 • نصب اتاق سرور و رک
 • راه‌اندازی دوربین مداربسته
 • نصب سنسورها و تجهیزات هوشمند

مراحل اجرای پسیو شبکه

زمانی که قصد اجرای پسیو شبکه و استفاده از خدمات پسیو شبکه برای محیط کار خود را دارید باید قبل از شروع و تصمیم‌گیری با هر یک از مراحل از شروع تا اجرا آشنا باشید تا بعد از اتمام کار دچار مشکل نشوید. در ادامه به معرفی هر یک از این مراحل می‌پردازیم.

 • محل پروژه

زمانی که قصد راه‌اندازی و استفاده از خدمات پسیو شبکه را دارید در گام اول باید متخصصین نصب اقدام به بازدید محل پروژه شما کنند. این بازدید برای جمع کردن اطلاعات در جهت مشخص کردن طراحی و بررسی هزینه‌ها بسیار تاثیر دارد. از جمله اطلاعات مورد نیاز می‌توان به متراژ، مسیرهای عبوری کابل‌ها و شبکه و … اشاره کرد.

 • طراحی کردن زیرساخت شبکه

همانطور که از اسم این مرحله مشخص است، بعد از بازدید از محل باید طراحی برای زیرساخت شبکه صورت بگیرد. در تمامی مراحل خدمات پسیو شبکه و اجرای پسیو شبکه در یک محل لازم است شرایط فیزیکی محل بررسی شود و براساس آن شرایط نقشه اصولی و استاندارد طراحی کرد. انجام درست این مراحل اهمیت بسیاری دارد چرا که بعد از انجام مراحل نمی‌توان تغییر کوچکی در آن‌جا ایجاد کرد.

 • کابل کشی

زمانی که نقشه توسط متخصصان تایید شد در ادامه برای انجام خدمات پسیو شبکه، باید مراحل کابل کشی صورت بگیرد. کابل‌کشی‌های شبکه به دو مدل روکار و توکار انجام می‌شوند. در صورتی که تمایل داشتید کابل‌ها به صورت روکار نصب شوند حتما لازم است در این محل‌ها داکت‌کشی انجام شود. از دیگر نکات مهمی که در هنگام اجرای پسیو شبکه در مرحله کابل‌کشی باید بدانید، استفاده از کابل‌هایی با کیفیت عالی است.

 • نصب رک شبکه

در مرحله چهارم بعد از اینکه کابل‌کشی‌های شبکه تمام شد، در این مرحله از خدمات پسیو شبکه باید تجهیزات مرتبط با پسیو شبکه را نصب کرد. نصب رک مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. همانطور که در قسمت تجهیزات پسیو شبکه گفتیم رک به منظم شدن محل شبکه شما کمک زیادی می‌کند به همین دلیل باید اقدام به نصب دیگر لوازم از جمله روترها، سرورها، پچ کورد، پج پنل و تجهیزان داخلی شبکه کنید. متخصصان به این مرحله از اجرای پسیو شبکه، آرایش رک می‌گویند. بعد از این که رک آرایش یافت باید پریزها، نودها و کیستون‌ها نیز نصب شوند.

 • شبکه را تست کنید

زمانی که تمام مراحل پسیو شبکه را انجام شد، در آخرین مرحله اجرای پسیو شبکه باید یک بار تست شود. در این مرحله برای اطمینان از سالم بودن باید نودها و پریز‌ها به وسیله ابزار تست فلوک آزمایش شوند. لازم به ذکر است لیست قیمت خدمات پسیو شبکه باید با توجه به جنس و متریال دسنگاه‌هایی که استفاده می شود محاسبه شود.

تعرفه خدمات پسیو شبکه

از مهم‌ترین مراحل نصب و راه اندازی شبکه، خدمات پسیو شبکه است که باید ارائه شود. تعرفه خدمات پسیو شبکه با توجه به مراحل و سختی‌هایی که به دنبال دارد، متفاوت است در نتیجه نمی‌توان یک هزینه مشخص برای اجرای پسیو شبکه در نظر گرفت. برای مثال یکی از مواردی که می‌تواند در لیست قیمت خدمات پسیو شبکه اختلاف ایجاد کند، متراژ محل و همچنین میزان کابل‌کشی برای شبکه است. پس باید قبل از این که هر گونه تغییری در محل ایجاد شود حتما هزینه‌ها را برآورد کرد.

سوالات متداول خدمات پسیو شبکه

 • هزینه خدمات پسیو شبکه چقدر است؟

برآورد و تعرفه خدمات پسیو شبکه همانطور که گفتیم مبلغ مشخصی ندارد و باید بعد از انجام بازدید محل پروژه و برآورد هزینه‌های خدمات پسیو شبکه محاسبه شود.

 • چرا زیرساخت شبکه اهیمت زیادی دارد؟

در صورتی که در هنگام انجام مراحل خدمات پسیو شبکه مرحله زیرساخت انجام نشود یا به خوبی انجام نشود می‌تواند مشکلات بزرگی که باعث ایجاد هزینه‌های چند برابر بیشتر می‌شود.

 • عوامل تاثیرگذاری در هزینه اجرای پسیو شبکه چیست؟

نوع شبکه، تعداد نودها، ابعاد و متراژ محل، کابل‌های مخصوص و … از جمله عواملی که هستند که می‌توانند تاثیر مستقیمی در هزینه‌های اجرای پسیو شبکه داشته باشند.

سوالات متداول

 •  فناوران ارتباطات توانا یکی از قدیمی ترین و معروف ترین شرکت در حوزه شبکه است و با خیال راحت می توانید کار های خود را به فناوران ارتباطات توانا بسپارید.

شما علاوه بر این که می توانید باشماره تماس 021#####97 ارتباط برقرار کنید در این صفحه می توانید اطلاعات خود را ثبت کنید تا همکاران ما باشما تماس بگیریند و شما را راهنمایی کنند.

 • شما می توانید برای مشاوره با شماره تماس 02128#####97 در ارتباط باشید