پسیو شبکه

اجرای انواع ترانکینگ و داکت

آرایش انواع رک دیواری و ایستاده

ارائه نقشه از زیرساخت شبکه

کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS

اهمیت زیرساخت شبکه

خدمات پسیو شبکه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد.

تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند.

در نتیجه خدمات پسیو شبکه در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده‌سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت‌یافته، نصب و راه‌اندازی تلفن سانترال، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.

راه اندازی شبکه کابلی

نصب و اجرای انواع ترانکینگ و داکت / کابل کشی شبکه، تلفن، برق و UPS / طراحی و پیاده سازی شبکه های محلی (LAN) / اجرای پروژه های فیبر نوری

برندهای مورد استفاده

انواع تراکینگ PVC ایرانی مانند: سوپیتا، البرز، دانوب / انواع کابل شبکه و محصولات فیبر نوری مانند: فیبر نوری شهید قندی، کابل شبکه سیمیا، رویان، پارسیان / استفاده از محصولات وارداتی مانند: Legrand, Nexans, Acctassi

مراحل اجرای پروژه پسیو

1

بازدید از محل پروژه

ابتدا کارشناسان متخصص پسیو شبکه ما از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی، مقدمات اجرای پروژه  و طرح پیشنهادی  را جمع‌آوری می‌کنند. بازدید کارشناس به منظور  جمع‌آوری اطلاعاتی مانند متراژ، مسیرهای عبوری و امکان‌سنجی پروژه و بررسی نیازهای مشتری انجام می‌شود.

2

طراحی زیرساخت شبکه

در این مرحله نقشه زیرساخت شبکه طراحی می‌گردد. زیرا باید تمام امکان‌سنجی‌ها، آینده‌نگری‌ها و شرایط فیزیکی محیط کاملاً سنجیده شده و یک نقشه اصولی، مطابق با استاندارد روز از شبکه‌های کامپیوتری طراحی گردد، اهمیت این مرحله به‌ این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملاً وجود ندارد!

3

کابل کشی شبکه

پس از تأیید نقشه شبکه، اجرای کابل‌کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت یافته شروع می‌شود. که به دو صورت روکار یا توکار انجام می‌پذیرد. در محل‌های روکار داکت‌کشی و ترانکینگ انجام می‌شود.

در این مرحله از مرغوب‌ترین نوع کابل‌ها و ترانکینگ استفاده می‌شود.

4

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب رک، آرایش رک، نصب پچ پنل، پچ کورد، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات شبکه داخل رک می‌رسد.

 در نهایت تمامی نودها، پریزها، کیستون‌ها نصب می‌گردد.

5

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله، نوبت به تست سیگنال شبکه می‌رسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط،

تست گردند تا مشخص شود که هیچ‌گونه قطعی و افت سیگنال و کیفیت در ارتباط کابلی وجود ندارد.

این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می‌شود.

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه

مسائل و مشکلات مرتبط با زیرساخت شبکه یکی از معضلات اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد چرا که یک تفکر غلط و اشتباه که در بین مدیران کسب و کار وجود دارد این است که آن‌ها بر این باورند که یک شبکه خوب شامل تجهیزات خوب مانند سرور و یا سوئیچ می‌باشد؛ به همین دلیل برای بخش زیرساخت و پسیو اهمیت کمتری قائل می‌شوند و همین مسئله موجب ایجاد مشکلات بزرگتر و پرهزینه‌تری در شبکه می‌گردد.

همین طرز تفکر غلط و اشتباه باعث شده است که در حال حاضر وقتی کارشناسان مجموعه ارتباطات توانا برای بررسی وضعیت شبکه مشتریان، از محل آن‌ها بازدید می‌کنند؛ اولین مشکلاتی اساسی که با آن برخورد می‌‎کنند همین ایرادات زیرساختی و طراحی غلط شبکه می‌باشد و متأسفانه در بسیاری از موارد با توجه به شرایط موجود، حتا امکان تغییر و اصلاح وجود ندارد.


در هر حال مدیران و مسئولین شرکت‌ها و سازمان‌ها باید بدانند که دلیل ضعف اکثر شبکه‌ها، در زیرساخت غیراصولی و غیراستاندارد آن‌ها است و باید قبل از هر چیزی در این بخش هزینه کرده و آن را اصلاح و بهینه کنند.

هزینه خدمات پسیو شبکه

هزینه خدمات پسیو و زیرساخت شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نوع شبکه‌ای که راه‌اندازی می‌شود، گستردگی شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و موارد بسیار دیگری نیز می‌توانند در قیمت‌گذاری نصب زیرساخت شبکه یک شرکت یا سازمان تاثیرگذار باشند.


تیم متخصص ما با نهایت دقت در محاسبه تعرفه خدمات پسیو شبکه در دسته‌بندی‌های مشخص، براساس تعرفه نرخ پایه خدمات فنی-تخصصی انفورماتیک سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خدمت شما بزرگواران می‌باشد.

عوامل موثر بر هزینه نصب و راه‌اندازی شبکه

برخلاف نظر عموم که عقیده دارند زمانی که از تکنولوژی وایرلس استفاده می‌کنیم دیگر نیازی به کابل نداریم، در واقع حتی یک شبکه وایرلس هم به یک زیرساخت کابلی قوی و ساختاریافته نیاز دارد. بخش عمده‌ای از هزینه راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری صرف خرید تجهیزات پسیو شبکه می‌شود که بسته به نوع کابل، سوئیچ‌ها، روترها و… هزینه متفاوتی خواهد داشت. کیفیت اجرای کابل‌کشی شبکه‌های کامپیوتری نقش بسیار مهمی در استاندارد‌سازی شبکه یک شرکت یا سازمان ایفا می‌کند. هر چقدر زیرساخت شبکه‌های کامپیوتری شما بصورت استاندارد و اصولی انجام شده باشد، بالاترین بازدهی را خواهید داشت و مشکلات احتمالی در کمترین زمان برطرف خواهد شد.

| کارشناسان ما آماده ارائه خدمات تلفنی، اینترنتی و حضوری به مشتریان محترم می‌باشند.

15 سال سابقه کاری و رضایت مشتریان مهم‌ترین نشانه تعهد و تخصص مجموعه فناوران ارتباطات توانا می‌باشد.

خدمات پسیو شبکه

 • طراحی و نقشه‌کشی شبکه
 • کابل کشی‌ها برای دوربین مداربسته، تلفن و برق اضطراری
 • اجرای و پیاده‌سازی نقشه
 • آرایش رک
 • بهینه‌سازی شبکه
 • داکت کشی
 • نصب پریز و نودها
 • نصب اتاق سرور و رک
 • راه‌اندازی دوربین مداربسته
 • نصب سنسورها و تجهیزات هوشمند

سوالات متداول

برای هماهنگی جهت بازدید و ارایه پروپزال با شماره های دفتر و یا شماره موبایل ۰۹۳۵۷۸۹۱۹۳۹ تماس بگیرید.

 • با توجه به سابقه اجرایی و داشتن نیروهای با تخصص کافی

در صورت نیاز، با توجه به اطلاعات ارایه شده در این صفحه، اگر آمار و اقلام حدودی پروژه مشخص شود در اسرع وقت برآورد اولیه پروژه انجام میشود.

نوع شبکه، تعداد نودها، ابعاد و متراژ محل، کابل‌های مخصوص و پهنای باند و …  از جمله عواملی که هستند که می‌توانند تاثیر مستقیمی در هزینه‌های اجرای پسیو شبکه داشته باشند.
 
نوشته ها و مطالب مرتبط
فیبرنوری گمرک جلفا

پروژه فیبر نوری اداره گمرک جلفا استفاده از فیبر نوری ۱۲ کر OBUC شهید قندی به متراژ ۶۵۰ متر استفاده از آداپتور، پیگتیل، پچکورد، و پچپنل های  تولیدی ایران  شرکت سومیکو فیبرگذاری در مسیر کانال و  استفاده از ماسه بادی و نوار خطر در مسیر و رعایت اصول زیرسازی اجرای فیوژن و اتصال به زیر…

بیشتر بخوانید