POE

مخففPOWER OVER ETHERNET  به معنی تغذیه از شبکه می باشد و هم چنین تغذیه تجهیزات که قابلیت POE دارند از طریق همان کابل شبکه POE است.

تجهیراتی که از سیستم POE تغذیه می شوند عبارت اند از :NVR POE، سوئیچ شبکه POE و منبع تغذیه POE

سوئیچ POE

حال برای تغذیه دوربین مداربسته به صورت POE می توان از سوئیچ POE با تعداد پورت های مورد نیاز بسته به نوع دوربین مداربسته استفاده کرد و هم چنین قیمت سوئیچ های POE بالاتر از سوئیچ های معمولی هستند. هر پورت سوئیچ های POE برای هر دوربین مداربسته استاندارد طراحی شده است.

دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه (NVR) به صورت POE

از راه های تامین برق دوربین های مداربسته تحت شبکه به صورت POE استفاده از NVR است که دارای ویژگی POE باشد. دوربین های مداربسته تحت شبکه که دارای پورت شبکه POE هستند، به این دستگاه متصل می شوند.

از دیگر مشکلات POE می توان این نکته را در نظر گرفت که طول کابل های شبکه دارای محدودیت در مسافت هستند لذا در این صورت POE بودن سیستم نمی توان این متراژ را تغذیه نمود.

نکته دیگر اینکه برای تامین برق دوربین های مداربسته به صورت POE باید حتما از کابل هایی با کیفیت بالا استفاده نماییم. از دیگر مشکلات NVR POE می توان به این موضوع اشاره داشت که هر دوربین مداربسته به یک NVR وصل می شود و پورت های POE تنها برای نصب یک دوربین مداربسته بکار می رود و نمی توان سوئیچ به آن اضافه کرد. یکی دیگر از معایب سیستم POE این است که قیمت و هزینه های تجهیزات POE بسیار بالاتراز تجهیزات عادی می باشد و این باعث شده که استفاده از سیستم POE به مراتب کم تر شود. توان خروجی سیستم های POE معمولا کم تراز 25 وات می باشد.

هم چنین بالاترین نقات قوت سیستم POE این می باشد که ایمنی سیستم را بالا برده و هم چنین این سیستم پیچیدگی خاصی ندارد و مدت زمان استفاده از این سیستم پایین می باشد.